Bağcılar Çiftlik te  20 seneyi aşkın bir süredir Güneydoğu mutfağı ve Türk yemeklerinden oluşan menüsüyle hizmet vermekte olan Özgül Urfa Kebap Salonu, 2010 senesine, Daha Grup’un tamamen yenileyerek gelecek on yıla hazırladığı yeni dekorasyonu ile giriyor.


           İstanbul’un sanayi merkezi haline gelen bölgesinin, iş yemekleri için vazgeçilmez mekanlarından olan Özgül Urfa Kebap Salonu; İstoç (1,9 km.), Oto Center (1,7 km.), Matbaacılar Sitesi (1,2 km.), Masko (4 km.), Sanayi Siteleri (3 km.) gibi bir çok kuruluşun yakınında.


            Zevkli bir yemek yemeği sadece iş saatlerine sıkıştırmak istemeyenler için Özgül Kebap yeni dekorasyonu ve dikkatle seçilmiş özel yemek kültürü için dinamik bir alternatif oluşturuyor.
            İki katlı mekan toplam 310 kişilik oturma kapasiteli. Üst katında bulunan kafeteryası, nargile kafesi, iş sonrası veya yemek öncesi veya sonrası sohbet atmosferine sahip. Üst katın alt kattan bağımsız olması, ayrıca üst katın özel davet ve toplantılar için kapatılabilme olanağını sağlıyor.


           
Özgül Urfa Kebap Salonu 1990 yılında İstanbul’ da Bağcılar Çiftlikte toplam 40 metrekare alanda dört masa ile 10 yıl boyunca esnafa ve gelen müşterilere leziz kebap çeşitlerini sundu. Yapmış olduğu kebaplar günden güne ünlenerek müşteri sayısı artan Özgül Urfa Kebap Salonu daha sonra yan dükkanlarıda da bünyesine alarak alanını genişleterek 250 metrekarelik alanda hizmet vermeye devam etti.. 20 yıl boyunca hizmet verilen bu mekânda, Güneydoğu bölgesinin benzersiz lezzetteki kebaplar doğal özellikleri ve hazırlanış biçimleri korunarak müşteriye sunulmuştur. 20 yıl süre zarfında müşterilerinin teveccühü ile bugün yaklaşık 650 metrekare alanda üst katıda bünyemize ekleyerek toplam 900 metrekarelik alanda 310 kişilik kapasitesiyle siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmanın gururunu yaşamaktayız.

Şuan yine aynı yerde 2 katlı mekânda yalnız çevre esnafı değil, iş yemeklerine ve özel günlere ev sahipliği yapılıyor. 310 kişilik konuk ağırlama kapasitesi ve 30 çalışanı ile aranılan bir mekân olmuş. Güneydoğu sofrasının temel özelliklerini İstanbul’a başarı ile taşıyan Özgül Urfa Kebap, ilk günkü lezzeti hep koruyup, hizmet anlayışını her gün geliştirerek bugünlere gelmiştir.

Yıllardır kaliteli hizmet anlayışından ve damak tadından ödün vermeyen restaurantımız alt katında 50 kişilik salonu, üst katında 120 kişilik kapalı salonu(restaurant), 80 kişilikl kapalı salonu(kafeterya), 40 kişilik nargile terası ve 20 kişilik açık restaurant olmak üzere toplam 310 kişilik kapasitesi ile sizlere en iyi hizmeti vermeye devam ediyor.

Komple granit zeminler, ahşap kaplama kolonlar, eskitme taş kaplamalar, Fransız balkonlar, cam tuğla duvarlar, özel müzik sistemi, kamelya,özel tasarlanmış akvaryumlar ve ekstra aydınlatma sistemleri.